blog_img

Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı

Güzel bir gülüşe sahip olmak kişinin özgüveninin artmasında, sosyal hayatının kolaylaşmasında, insan ilişkilerinde kendini daha güvenli ve rahat hissetmeside son derece önemlidir.

Gülüşünüzü güzelleştirmek biz estetik diş hekimlerinin en önemli amaçlarından birisidir.

banner

Gülüş tasarımı kişinin yüz şekline göre belli bir altın oran dahilinde en estetik ve doğal gülüşün oluşturulmasıdır. Gülüş tasarımı, dişlerin boyutlarını, şeklini, renklerini ve aralarındaki boşlukları düzenlemek için kullanılır. Bu sayede hastanın gülüşü daha estetik hale getirilir. Bu tedavi, dişlerin güzelliği ve sağlığını koruma amacına yöneliktir.

Gülüş tasarımı sadece dişleri ilgilendiren bir tedavi değildir. Dişler yüz ve gülüş ile bir bütündür. Bu bütünlüğün doğal ve güzel olması için diş yapısı ve yüz şeklinin ahenk içinde olması gerekir. Gülüş tasarımının en önemli özelliği tamamen kişiye özel olmasıdır. Dudak ve gülüş hattını değerlendirerek kişinin yüz şekline, yüz hatlarına en uygun ve estetik gülüş tasarlanır.

Gülüş tasarımında tedavi öncesi planlama ve kişinin isteklerinin belirlenmesi son derece önemlidir. Tedavi öncesi dudakların konumu ve gülme hattı, dişetlerinin görünürlüğü ve seviyesi, kişinin yüz şekli ve çeneler arası ilişkisi her açıdan alınan fotoğraflar dahilinde değerlendirilir ve kaydedilir. Pembe estetik dediğimiz dişetlerinin seviyelenmesi ve düzenlenmesi, güldüğünde dişetleri aşırı görünen (gummysmile) kişilerde son derece önemlidir.