blog_img

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma Nedir? Diş beyazlatma işlemi nedir buna değindik, şimdi ise “Diş nasıl beyazlatılır” “Dişlerimi nasıl beyazlatabilirim” “Diş beyazlatma ilaci var mı” “Diş beyazlatma zararlı mı” “Diş beyazlatma ne kadar” gibi sorulara cevap vereceğiz. İki tür diş beyazlatma işlemi vardır bunlar, “Ev tipi diş beyazlatma” ve “Ofis tipi diş beyazlatma” olarak geçer. Diş beyazlatma uygulaması zararlı değildir ancak bu işlem yapılmadan önce ilk olarak diş taşlarının temizlenmesi gerekir. Diş beyazlatma işleminden sonra beyazlık yaklaşık 4-5 yıl devam eder fakat çay kahve sigara kullanan kişilerde bu süre daha kısalır. Diş beyazlatma ilacı var mı sorusuna gelince, sizlere herhangi bir hekim tavsiyesi olmadan ilaç kullanmamanızı tavsiye ederiz. Diş beyazlatma Bursa‘da bulunan kliniğimizde gerçekleştirilmektedir. Sizlerde hayalinizdeki bembeyaz dişlere kavuşmak için Bursa diş hekimi Dr. Atakan Yeşilot ile iletişime geçebilir, muayene için randevu alabilirsiniz.

Diş beyazlatma işleminin ev tipi ve ofis tipi olmak üzere iki farklı uygulama şekli vardır. Her iki beyazlatma türünde de öncelikle kişinin ağız içi muayenesi yapılır, işleme engel teşkil eden bir durum söz konusu değilse hangi çeşit beyazlatmanın yapılacağına karar verilir.

banner

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatma yöntemleri farklılıklar göstermektedir. Diş beyazlatan uygulama çeşitleri ev tipi diş beyazlatma ve ofis tipi diş beyazlatma olarak ikiye ayrılmaktadır. Gelin şimdi dişi beyazlatmak için yapılan bu işlemleri inceleyelim.

Ev Tipi Diş Beyazlatma Nedir? (Home Bleaching)

En çok tercih edilen diş beyazlatma tekniklerinden birisi ev tipi diş beyazlatmadır. Yapılan muayeneden sonra ev tipi diş beyazlatmaya karar verildiyse, dişlerin ölçüleri alınır, bu ölçülere göre laboratuvarda ince, şeffaf ve dişleri tam olarak saran plaklar hazırlanır. Hasta bu plaklara hekiminin tavsiye ettiği şekilde ve miktarda jel uygular ve plak dişlerin üzerine oturtulur. Beyazlatma jelinin diş etlerine zarar vermemesi için plaktan taşan kısmı nemli bir pamuk ile silinmelidir. Bekleme süresi yaklaşık 5-7 saattir. Uygulama sayısı hekimin tavsiyesine bağlıdır, bu süre içerisinde düzenli olarak kullanmak tedaviden maksimum sonuç alabilmek için çok önemlidir. Bu diş beyazlatma yönetimi evde diş beyazlatma değildir, klinikte yapılması gereken bir diş beyazlatma yöntemidir. Evde diş sağlığınızı korumak istiyorsanız diş bakım seti kullanmanızı tavsiye ederiz.