blog_img

Bir Günde İmplant

Bir Günde İmplant

Fast&Fixed yöntemi ile hiç dişiniz yoksa ya da mevcut dişleriniz çekilecek bile olsa, dişlerinizin çekildiği gün implantlar yapılıp, aynı gün (geçici) sabit dişleriniz olabilir. Arka bölgelerde kemik eksikliği olan durumlarda Fast&Fixed tekniği ile açılı implantlar kullanılarak ileri cerrahilere (sinüs lift cerrahisi, kemik tozu ekleme) gerek kalmadan sabit protezler yapılabilir. Bu teknik ile dişler çekildiği gün implantların yapılması, dişsiz hastalarda ise implantların yapılıp aynı gün sabit (geçici) protez yapılması mümkündür.

Fast&Fixed tedavisi ile birkaç saat içerisinde klinikten, implant ile desteklenmiş sabit protezler ile ayrılmak mümkündür.

banner

“1 Günde İmplant Tedavisi”

Arka bölgelerde kemik eksikliği olan durumlarda Fast&Fixed tekniği ile açılı implantlar kullanılarak ileri cerrahilere (Sinüs Lift Cerrahisi, Kemik Tozu ekleme) gerek kalmadan sabit protezler yapılabilir. Bu teknik ile dişler çekildiği gün implantların yapılması, dişsiz hastalarda ise implantların yapılıp aynı gün sabit (geçici) protez yapılması mümkündür. Fast&Fixed tedavisi ile birkaç saat içerisinde klinikten, implant ile desteklenmiş sabit protezler ile ayrılmak mümkündür.

Fast&Fixed yönteminin avantajları nelerdir?

Pek çok vakada ileri cerrahiye gerek kalmadan pratik bir şekilde implant ve protez yapılabilir.

Bu sayede zaman kazanılır ve maliyeti azaltılabilir. (İleri cerrahi işlemleri ekstra maliyet oluşturur.)

Aynı gün içerisinde hastaya kullanabileceği geçici sabit protez yapılabilir. Bu sayede kişiler sosyal aktivitelerden eksik kalmazlar.

Yapılan kalıcı protezler doku desteği sağladığı için estetik olarak başarılı sonuçlar elde edilir.

Lazer ile implant uygulama yapılırsa işlem sonrası şiş ve ağrı minimum olur